Kurucumuz
Hamdi Eriş Kimdir?

Hamdi Eriş, 1944 yılında Ankara Orhaniye Köyü’nde doğar. İlkokulu köyünde, ortaokulu da Ankara’da okur. Evli, 4 çocuk babası ve 11 torun sahibidir.
1966 yılında ticarete atılır. Önce nakliye sektörüne daha sonra kum işletmeciliği sektörüne girer ve günden günde işini geliştirir. 1976 yılında Erişsan adını verdiği şirketi kurar.

20 Ekim 1991 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde Ankara 3. bölge 10.sıradan, bölgemiz insanının gösterdiği büyük bir teveccühle, 25.000 oy alarak 19. Dönem Ankara Milletvekili seçilir.

Hamdi Eriş’in bugün saygın bir iş insanı olmasında en büyük etken; çalışma hayatındaki büyük gayreti, dürüstlüğü, azmi, ileri görüşü, cesur ve atak davranışlarıdır. Çalışma hayatındaki bu büyük gayreti, herkes tarafından örnek alınmaya değer özelliklerindendir. Bunun yanı sıra yardımsever kişiliği ile kazandığı servetinin önemli bir kısmını hemşehrisine, vatanına, milletine hizmette kullanması ile tanınır.

Ankara Kazan’da 2 adet tam teşekküllü Devlet Hastanesi yaptırarak Sağlık Bakanlığı’na teslim eder. Ankara Saray’da Hamdi Eriş İlköğretim Okulu; Ankara Orhaniye Köyü’nde Sırma Ana Camii; Ankara Aydın Şantiyesi’nde Hamdullah Camii yaptırır. Ticaret yaptığı her il, ilçe ve köyde ihtiyaca göre köy konağı, sağlık ocağı, çeşme, öğretmen lojmanı gibi sayısız yardımlar yapmıştır.